Notatka z VIII Rajdu Niezapominajki Drukuj

Tradycyjnie, w dniu 15 maja, odbył się kolejny Rajd Niezapominajki. Tym razem trasa wiodła po Zawiślu. Uczestnicy Rajdu spotkali się w Zespole Szkół Nr 8, gdzie zostali serdecznie przyjęci przez dyrektora Pana Jacka Kazaneckiego.

W „Galerii na poddaszu” zaprezentowano uczestnikom Rajdu fotografie starego Włocławka oraz prace uczniów szkoły. Rajdowcy odwiedzili też Izbę Pamięci, która znajduje się w tej szkole, a która została wyposażona w eksponaty przy wydatnej pomocy i zaangażowaniu słuchacza naszego Uniwersytetu.

Po opuszczeniu gościnnych progów Zespołu Szkół Nr 8, uczestnicy Rajdu wstąpili na chwilę do kościoła parafialnego, po czym udali się na Wzgórze Św. Gotarda - 132,52 m n.p.m. Wejście na to wzgórze zostało nagrodzone wręczeniem każdemu z uczestników Certyfikatu, upamiętniającego zdobycie tego najwyższego w okolicach Włocławka wzniesienia. Utrudzeni wspinaczką rajdowcy odpoczywali przy ognisku na tarasie widokowym, wcinając kiełbaski, ufundowane przez Klub Turystyczny „Senior”.

Uczestnicy Rajdu Niezapominajki odwiedzili również Pomnik Obrońców Wisły i wysłuchali historii, opowiadanych przez niezmordowanego miłośnika i zapaleńca - Pana Kazimierza Andrzejewskiego.

Na trasie Rajdu znalazła się jeszcze ulica Cysterska oraz XIX-wieczny młyn, po czym spacerkiem przez most powróciliśmy do miasta.

Pod Katedrą uczestnicy Rajdu pożegnali się, umawiając się oczywiście na następne spotkanie - Rajd Papieski w dniu 6 czerwca br. Zapraszamy serdecznie i do zobaczenia!