VIII Urodziny Genpolu już za nami... Drukuj
Autor: Bożena Ciupalska   

5 marca 2011 roku, Bożena Ciupalska, Ania Gabor, Irena Kaczmarek i Ewa Szczodruch udały się do Warszawy, jak co roku, na urodziny Genpolu. Uroczystość odbyła się jak zwykle w jednej z sal Galerii Porczyńskich (Muzeum kolekcji Jana Pawła II) w Warszawie. Zjechali na nią genealodzy z całej Polski. W przyjaznej, ciepłej atmosferze szybko płynęły godziny.

Gospodarz imprezy, Tomek Nitsch, zapowiedział zmiany na Genpolu, między innymi otwarcie genealogicznego bloga, gdzie pisać będzie Małgosia Nowaczyk, autorka znanych nam książek „Poszukiwanie przodków. Genealogia dla każdego” i „Rodzinne drzewo zdrowia. Genetyka dla każdego”. Nasza Ania Gabor z humorem i swadą opowiadała o swoich „potyczkach z genetyką”. Staś Pieniążek przywiózł swoją książkę - tomik wierszy o genealogii i nie tylko pt. „Refleksje absolwenta szkoły podstawowej wierszem pisane”. Monika Smykowska zapraszała na swoje 50 urodziny do Warszawy (kliknij tutaj, aby zobaczyć zaproszenie). Zaznaczyła, by pieniądze przeznaczone na kwiaty i prezenty wpłacać na remont i odbudowę kościoła w Podhajcach na Tarnopolszczyźnie - piękny gest. Marta Czerwieniec apelowała o wsparcie kolejowej inicjatywy - walki o rewitalizację Krośniewickiej Kolei Wąskotorowej, fragmentu Kujawskich Kolei Wąskotorowych, z ponad 100-letnią historią. W części nieoficjalnej były długie rozmowy przy kawie, herbacie, nalewce Bernarda, bajerowskiej szarlotce i... toruńskich piernikach.

Genealogiem Roku 2010 został wybrany jednogłośnie Leszek Ćwikliński, niestety nieobecny. Darek Kiliszek serdecznie dziękował genealogom za wsparcie duchowe i materialne, jakie otrzymał od przyjaciół i nawet nieznanych mu osób związanych z genealogią, po pożarze jego domu w listopadzie 2010 roku. Dom będzie odbudowywany w tym samym miejscu. Rodzina genealogów nie zawiodła.

Zdjęcie 1 Zdjęcie 2 Zdjęcie 3
Zdjęcie 4 Zdjęcie 5 Zdjęcie 6