Spotkanie warsztatowe z cyklu „Genealogia dla każdego” pt. „Zdzisław Arentowicz dżentelmen z humorem’" Drukuj

 

Spotkanie warsztatowe z cyklu „Genealogia dla każdego” pt. „Zdzisław Arentowicz dżentelmen z humorem’ odbyło się 9 listopada 2015 roku w II Filii Biblioteki Miejskiej przy ulicy Dziewińskiej.  Było to podsumowanie rozważań dotyczących sposobów poszukiwania wiadomości o naszych protoplastach. Prezentowane były różne źródła informacji: monografia p. Janiny Górniak o patronie MBP p. Zdzisławie Walentym Arentowiczu, praca magisterska p J. Drabikowskiej, wspomnienia pośmiertne p. Teresy Bojarskiej, p. Jana Sławińskiego i p. Romana Ściślaka. Fragmenty artykułów wybitnego włocławianina z wyboru zamieszczone w czasopismach: Życie Włocławka i okolicy”, Cyruliku Włocławskim”, jednodniówkach „Zagłoba Włocławski” oraz wybrane Jego utwory poetyckie świadczą o wszechstronnym zainteresowaniu sprawami kultury naszego miasta i regionu kujawskiego. Pan Arentowicz z humorem prezentował problemy życia codziennego mieszkańców nadwiślańskiego grodu. Nazwisko Jego  na trwale wpisało się   w chlubną historię naszego miasta..

Paniom z biblioteki serdecznie dziękujemy za możliwość szerzenia wiedzy genealogicznej i rodzinną atmosferę spotkań.

 

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ