Podziękowania za tańce na zajęciach Włocławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Drukuj
Autor: Ewa i Krzysztof Czarnieccy   
15 czerwca 2010

Rok akademicki 2009/2010 dobiega końca. Przed wakacjami jeszcze chodzimy na ostatnie godziny wykładów i zajęć, ale kilkunastoosobowej grupie tanecznej będzie się chyba najtrudniej rozstać na okres wakacji.

Zajęcia nauki tańca na naszym Włocławskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku są jakimś fenomenem, a nasz instruktor - Pan mgr Mariusz Procelewski - wyjątkowo udał się Dyrekcji WUTW. Można mieć mnóstwo własnych spraw na głowie, ale w poniedziałek o godzinie 13:00 wszystko odkładamy i biegniemy na tańce.

Podczas zajęć coś wspaniałego dzieje się z nami, „trzeci wiek” przestaje istnieć, wraca druga młodość, a może nawet pierwsza. Wszyscy roześmiani, spoceni, podskakujący w pląsach tanecznych.

Po kilka razy powtarzamy układy kroków, zwroty, obroty i gesty, a w tej atmosferze niemal beztroskiej zabawy powstaje między nami zadziwiająca więź wzajemnych sympatii.

Samemu wywijając z żonką Ewą - moją partnerką, z radością patrzę na Basię, Lucynkę, Elę, dwie Krysie, Halinkę, Janeczkę, Jadzię, Stasia i Kazia. Dla treningu tanecznego zamieniamy się również partnerkami.

W następnym roku akademickim wszyscy chcemy nadal uczyć się nowych kroków tanecznych i szlifować kroki już opanowane, bo zajęcia nauki tańca to nie tylko taniec, to także znakomita gimnastyka całego ciała, to wyzwalanie z nas radości, wzajemnych sympatii, to motor napędowy i chęć do innych naszych spraw życiowych, to dla nas ZDROWIE.

Zachęcamy innych do przyłączenia się do naszej grupy tanecznej.

Dziękujemy Dyrekcji za dobrą organizację zajęć tanecznych i za inne cenne zajęcia w ramach WUTW.