„Wilno i Mazury” Drukuj

 

Zapraszamy na wycieczkę do Wilna i na Mazury.

13-17 września 2020r. /5 dni/


 

Organizator: Koło Turystyczne „SENIOR”przy WUTW.

Wyjazd: 13.09.br godz.8,oo przystanek Auto-Tur.

Obsługa pilocko-przewodnica Paweł Śliwiński /w Wilnie miejscowy przewodnik/.

Koszt wycieczki/skalkulowany dla30 osób/wynosi 650,oo +120 euro dla słuchaczy WUTW ,pozostali uczestnicy 700,oo zł. + 120 euro.

W cenie wycieczki zawarte są następujące świadczenia:

* zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami 1xSejny :2x Wilno hotel Renmis: 1x Suwałki.4x obiadokolacie,4x śniadania ,1x w Wilnie degustacja piwa. Gospodarze restauracji sami warzą piwo ,zaproponują spróbować 7 gatunków piwa i do tego przekąski :smażony chleb z czosnkiem i sosem serowym, wędzone i suszone mięsa, sery/tradycyjny wędzony z czosnkiem, ser z twarogu z kminkiem, suszone serki z twarogu, ser, który dojrzewał 8 m-cy./ orzeszki, krążki cebulowe w cieście, woda stołowa.

  • przejazd autokarem turystycznym,

  • zestaw słuchawek audio_tour,

  • wstępy do zwiedzanych obiektów w Polsce i Wilnie,

  • przejazd kolejką wąskotorową.

Zapisy wraz z wpłatą zaliczki w wysokości 200,oo zł.+ 20 euro w sekretariacie WUTW od 3 marca br. Pozostałą kwotę w złotówkach należy wpłacić do końca maja br. natomiast 100 euro płatne będzie w Wilnie 14 września br. Wpłacona zaliczka nie podlega zwrotowi.

Ramowy program

13.09.2020 – niedziela800 zbiórka uczestników, przejazd na Mazury, zwiedzanie Muzeum K.I. Gałczyńskiego w Leśniczówce PRANIE, cerkwi i klasztoru Staroobrzędowców w WOJNOWIE oraz0 w0ioski pruskiej koło Mikołajek – „GALINDII”. Dojazd do SEJN – zakwaterowanie i nocleg.

14.09.2020 – poniedziałek, przejazd na Litwę do DRUSKIENNIK – zwiedzanie zabytkowej części uzdrowiska nad Niemnem, przejazd do WILNA – zakwaterowanie i pierwsza część zwiedzania Starego Miasta z przewodnikiem. Obiadokolacja i nocleg w Wilnie.

15.09.2020 –wtorek, całodzienne zwiedzanie WILNA z przewodnikiem – między innymi: Katedra św. Stanisława, Uniwersytet, kościół św. św. Piotra i Pawła, Góra Trzech Krzyży, Muzeum A. Mickiewicza, kościół św. Anny, klasztor O.O. Bernardynów, kościoły św. Michała i św. Jana, cerkiew Piatnicka, Plac Ratuszowy, kościół św. Kazimierza, Ostra Brama, Cmentarz na Rossie. Obiadokolacja i nocleg w Wilnie.

16.09.2020 – środa, powrót do Polski przez Troki i Kalwarię – zwiedzanie Mazur Garbatych na Suwalszczyźnie. Przejazd drogą nadgraniczną w pobliżu styku granic Polski/Litwy/Rosji. Zwiedzenie unikatowych wiaduktów w STAŃCZYKACH, wizyta w SUWALSKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM (Głazowisko „Barchanowo”, najgłębsze jezior Polski – Hańcza, wzgórze Zamkowe koło Szurpił i Góra Cisowa koło Gulbieniszek). Dojazd do SUWAŁK, zakwaterowanie, obiadokolacja i spacer po mieście.

17.09.2020 – czwartek, zwiedzanie WIGIERSKIEGO PARKU NARUDOWEGO – Pokamedulski Klasztor nad jeziorem Wigry, Dolina Czarnej Hańczy (Wysoki Most), przejazd Wigierską Kolejką Wąskotorową w Płocicznie (godz. 1300). Powrót z postojem w AUGUSTOWIE. Przybycie do Włocławka w godzinach wieczornych.

Planowany program wycieczki jest bardzo bogaty i mamy nadzieję atrakcyjny, co wymagać będzie od uczestników zdyscyplinowania i wytrwałości. Zastrzegamy sobie prawo do jego korekt w związku z niezależnymi od organizatorów trudnościami.

Każdy uczestnik wyjazdu musi posiadać (dowód osobisty lub paszport) ! i Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Dobry humor i wyrozumiałość wobec współuczestników wycieczki – BEZCENNE !