Notatka o jubileuszowym występie „Siódemki” Drukuj

25 kwietnia b.r. zespół wokalno – kabaretowy „Siódemka” przygotował dla studentów WUTW występ jubileuszowy pod tytułem „Głowa do góry”. To już 5 lat! Wystąpili: Anna Nowakowska, Jadwiga Waśniewska, Stanisław Golasiński, Krystian Kozakowski (to osoby, które są w grupie od początku jej istnienia) oraz Barbara Majorek, Wanda Brylska i Ryszard Ostrowski. W uroczystości uczestniczyli: pani Dyrektor CKZiU Beata Pawłowska, koleżanka Przewodnicząca Zarządu WUTW - Ania Lewandowska – Pudlińska i Janek Wenski – członek zarządu. Na nasz jubileusz przyjechał także zespół „Melodia”  z Kowala, który uświetnił  spotkanie pięknie wykonanymi pieśniami i ariami ze znanych i lubianych operetek.

Nasz zespół, oprócz piosenki tytułowej, zaśpiewał  włoski przebój sprzed lat „Nie wiem, jak zatrzymać wiatr” oraz  „Dobra noc”, „Dzieci Pireusu”,  i „Drzwi w drzwi z Alicją”. Lekko fikuśne piosenki solowe wykonały Basia Majorek -  „Tak bym chciała kochać już” i Ania Nowakowska - „Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia”. Rysiek Ostrowski zadebiutował  szantą „Gdzie ta keja” z akompaniamentem własnej gitary. Krystian tym razem zaśpiewał „Zapomnisz kiedyś , że to ja”. Po tej piosence  grupa naszych koleżanek i kolegów, z którymi kiedyś śpiewaliśmy w innych zespołach, spontanicznie, wstała z krzeseł i zaśpiewała dla nas (i z nami) piosenkę o podobnej tematyce – „Zapomnisz”. Zebranym bardzo podobały się humorystyczne wiersze między piosenkami: „Wymagania”, „Lot trzmiela”, „O rybaku” i „Na podwórku”  które zaprezentowała nasza uniwersytecka poetka, Wandzia Brylska. Bardzo cieszyliśmy się z tego, że koleżanki i koledzy z sali włączali się do śpiewania. To dodaje skrzydeł.

Na zakończenie spotkała nas wielka przyjemność. Podziękowała nam za występ i pięcioletnią działalność „Siódemki” Dyrektor CKZiU, Pani  Beata Pawłowska wraz z Przewodniczącą Zarządu WUTW, Anią Lewandowską - Pudlińską. Otrzymaliśmy  kwiaty, list gratulacyjny oraz  przepiękną laurkę, małe dzieło sztuki, wykonane osobiście przez Panią Dyrektor.

 

GALERIA ZDJĘĆ