Moje hobby
Spotkanie koła robótek ręcznych Drukuj

 

2 marca słuchaczki naszego Uniwersytetu po raz pierwszy spotkały się na kole robótek ręcznych. Przy kawie i w miłej atmosferze panie wymieniały się swoimi doświadczeniami i pokazywały swoje prace.  Na kolejnym spotkaniu zaczynamy robić ozdoby świąteczne. Opiekunkami koła są panie Szałańska Jadwiga i Maślankowska Bożena.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ
 
„Uroki Włocławka” - wystawa fotografii Jana Kokocińskiego Drukuj

W ramach obchodów Dni Włocławka, w dniach 16 czerwca - 15 lipca 2011 roku, w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Warszawskiej można było oglądać wystawę fotografii Jana Kokocińskiego „Uroki Włocławka”. Zdjęcia zostały wykonane na tkaninach przy użyciu techniki cyfrowej i przedstawiają obiekty Włocławka widziane okiem współczesnego impresjonisty. Autor nie ukrywa, że inspiracją wykonywanych prac była fascynacja francuskim impresjonizmem. Nie malowali oni pejzaży czy postaci, nie malowali rzeczy, lecz efekt jaki one wywołują. Przedmiotem prac autora są budowle sakralne i świeckie oraz przyroda. Zdjęcia powstały w ciągu kilku ostatnich lat, utrwaliły zatem niektóre obiekty, obecnie już nieistniejące (np. jeden z kominów po „Celulozie”). Zamierzeniem fotografa było uchwycenie wrażenia ulotności chwili.

Autor, związany z Włocławkiem od dzieciństwa, podkreśla swoje związki emocjonalne z miastem, w którym dorastał i pracował. Obecnie od kilku lat jako emeryt może oddawać się swoim pasjom - poza fotografowaniem czynnie uprawia sport (narciarstwo, żeglarstwo).

Jako student Włocławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pogłębia wiedzę, uczestnicząc między innymi w lektoracie języka angielskiego. Ponadto aktywnie działa w klubie brydżowym.

Zaproszenie

Zaproszenie

Zaproszenie

Zaproszenie

Zaproszenie

Zaproszenie

Nota prasowa

Nota prasowa

Wystawa

Wystawa

Wystawa

Wystawa