Notatki z wykładów


PONIEDZIAŁKOWE PRELEKCJE - Diagnostyka chorób zwierzęcych Drukuj

Dr Kajetan Bożydar Woźniak, weterynarz, student naszego Uniwersytetu, podzielił się z nami swoją obszerną wiedzą na temat bliski nam wszystkim - zdrowia naszych "braci mniejszych".

Nie ma w naszym gronie nikogo, kto nie miał, nie ma albo nie chciał mieć jakiegoś zwierzaka, a więc z uwagą i zainteresowaniem wysłuchaliśmy dwugodzinnego wykładu.

Następne spotkanie z cyklu PRELEKCJE PONIEDZIAŁKOWE już 13 listopada,godz.11.00 - temat: "Psychologiczne uwarunkowania zachowań osób starszych".

Zapraszamy

GALERIA ZDJĘĆ

 


 
PONIEDZIAŁKOWE PRELEKCJE - Aktywność seniorów Drukuj

Wykładem o aktywności fizycznej seniorów rozpoczęliśmy cykl poniedziałkowych prelekcji.

Na pierwsze powakacyjne spotkanie przybyła duża grupa słuchaczy, zainteresowana tym tematem.

Propozycje następnych wykładów są przygotowywane - prosimy śledzić informacje na tablicy ogłoszeń oraz  zaglądać na naszą stronę ( zakładka "wykłady").

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 


 

 
PONIEDZIAŁKOWE PRELEKCJE - ZUS dla seniorów Drukuj

Wyjątkowo poniedziałkowa prelekcja wypadła w piątek. Gościliśmy przedstawicieli ZUS, którzy w pierwszej części spotkania podzielili się z nami wiedzą na temat nowych zasad przechodzenia na emeryturę, przeliczeń kapitału początkowego i sposobów rewaloryzacji świadczeń.

Druga część - przy kawie, herbatce i słodkich wypiekach pań z ZUS - upłynęła na wspólnych rozmowach.Przy okazji mogliśmy podziwiać prace uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, którzy zaprezentowali swoje dzieła - piękną biżuterię oraz dekoracyjne bibeloty.

GALERIA ZDJĘĆ

 


 
Włocławscy saperzy pod błękitną flagą Drukuj

Zaproszenie żołnierzy oraz temat prelekcji, zaproponowany przez Zarząd WUTW był magnesem, który miał przyciągnąć panów do auli WUTW. Zamysł udał się - panowie znacznie poprawili frekwencję na wykładzie. A wykład traktował o udziale polskich żołnierzy w misjach ONZ, widziany oczami włocławskich saperów. Nasz kolega uniwersytecki - mjr Stanisław Sierocki - oraz st.chor. Adam Góral, podzielili się swoimi wspomnieniami z wielu misji stabilizacyjnych i bojowych, szeroko ilustrując swe wypowiedzi osobistymi pamiątkami i zdjęciami.Nie obyło się bez momentów wzruszających i bardzo osobistych wspomnień...Prowadzący przygotowali również historie opowiadające z przymrużeniem oka o wypadkach, zdarzeniach i przygodach, jakie były ich udziałem.Bo przecież, mimo powagi i grozy, trafiały się również sympatyczne chwile, nawiązywały się przyjaźnie..Temat nie został wyczerpany. Wiadomo, że "opowieści z wojska" to temat - rzeka. Zatem wniosek nasuwa się sam - Zarząd pomyśli o kontynuacji takich spotkań, może już w innej formie, ale nie mniej interesującej...

(tekst i foto Ela Wesołowska)

GALERIA ZDJĘĆ

 


 
Notatka z prelekcji pana Pawła Śliwińskiego „Góry Polskie i nie tylko” Drukuj

Pierwszą w tym roku kalendarzowym prelekcję Koła Turystycznego rozpoczęła pani  Ksymena Walczak wicedyrektor WUTW. Przez góry  Polskie i nie  tylko poprowadził  nas  pan Paweł Śliwiński .Nazwisko  przyciąga, więc i frekwencja duża, aula wypełniona prawie po brzegi.Temat też aktualny, związany z naszą majową wycieczką w  Bieszczady którą  będzie pilotował i przewodniczył pan Paweł.

Wykład rozpoczął się cytatem Guido Rey:

„Wspinanie się na szczyty jest środkiem a nie celem  życia.

Środkiem, żeby w młodych latach zahartować charakter do bliskiej walki,

żeby zachować w wieku męskim żywotność i przygotować na lata starcze

skarb wspomnień radosnych i wolnych od wyrzutów sumienia”

 

Poznaliśmy podczas prelekcji pochodzenie i rozmieszczenie głównych pasm górskich na świecie i w  Polsce. Zapoznaliśmy się z charakterystyką specyficznych elementów środowiska  przyrodniczego gór  oraz śladami działalności człowieka na przykładach ilustrowanych zdjęciami.

Zdobyliśmy wirtualnie prawie  wszystkie  góry  świta: Karpaty, Alpy, Andy,Atlas wyprawa na Toublak 4176m oraz Polskie: Tatry, Pieniny, Sudety, Beskidy z  Bieszczadami w  których gościliśmy dłużej z racji naszej majowej wyprawy.

Prelekcję  zakończył koleiny  cytat:

„Coraz bardziej pragnę wspinać się na szczyty,

dążyć ku wierzchołkom najwyższych wzniesień,

doznawać tej czystej radości jaką można odczuć tylko w górach”

Pier Georgio Frassati.

Spotkanie zakończyło  się  pokazem audio-wideo  z imprez organizowanych przez Koło w  2016r.

Teresa  Fortuna

GALERIA ZDJĘĆ
 
«pierwszapoprzednia123następnaostatnia»

Strona 1 z 3