Bratysława, Wiedeń, Budapeszt w dniach 8- 15 września 2021r. Drukuj

 

Wyjazd : .  godz.8,oo  z przystanku Auto-Tur ul .Okrzei  63

Powrót  : 15.09.br. w godzinach   wieczornych.

Organizator: Koło Turystyczne ”Senior”  przy WUTW.

Obsługa pilocko-przewodnicka Paweł Śliwiński + miejscowi przewodnicy.

 

Noclegi z obiadokolacjami i śniadaniami w następujących miejscowościach:

*Cieszyn           1 x Hotel  Gambit.

*Bratysława      3 x Hotel  Plus

*Budapeszt       2 x Hotel Veritas

*Żywiec            1 x Zajazd  Maxim

 

Koszt wycieczki:700,oo zł.+250 euro dla słuchaczy WUTW, pozostali uczestnicy wycieczki 800,oo zł.+250 euro.

 

W  cenie:

*przejazd autokarem turystycznym,

*obsługa przewodnicko-pilocka  na trasie i zwiedzanych obiektach.

*7 noclegów w pokojach dwu i  trzy-osobowych z pełnym węzłem  sanitarnym.

*7 x obiadokolacje i   7  x  śniadania .

*wstępy do zwiedzanych obiektów.

*zestaw  słuchawek audio-tour.

*ubezpieczenie.

Zapisy wraz z wpłatą zaliczki w wysokości 300,oo zł.+ 40 euro  w sekretariacie WUTW do końca stycznia br./nie podlega zwrotowi/

Pozostałą kwotę  w wys. 400,oo zł.+210 euro/ 500,oo zł.+ 210 euro/ będzie pobierana podczas wycieczki.

Ważne!!!!! Należy zabrać Certyfikat szczepienia COVID -19  lub zaświadczenie ozdrowieńca ,  Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego ,ważny  Paszport lub  Dowód Osobisty, maseczki.

 

Prosimy o telefoniczne    potwierdzenie udziału w  wycieczce do końca czerwca  2021r.  Nr telefonu  602473334.

 

 

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

„TRZY STOLICE”  8-15.09.2021


8.09.2021 – środa 8,oo  zbiórka uczestników (przystanek „Auto-Tur”), przejazd do Cieszyna – zwiedzanie polskiej i czeskiej części (w miarę możliwości), nocleg.

9.09.2021 – czwartek, dojazd do Ołomuńca – historyczna stolica Moraw, zwiedzanie zabytkowej części miasta (Górny i Dolny Rynek, Kolumna Morowa, Ratusz, Katedra), przejazd do Bratysławy – zakwaterowanie i nocleg.

10.09.2021 – piątek, całodniowa wycieczka do Wiednia. Objazd Starówki Ringiem -  reprezentacyjnym bulwarem Wiednia z Operą, Parlamentem, Ratuszem, parkiem miejskim, Uniwersytetem. Pieszy spacer po zabytkowym centrum (Katedra, dziedzińce cesarskiej rezydencji Hofburg, malownicze zaułki z licznymi muzeami, kościołami i zabytkowymi kamienicami). Przejazd do Schonbrunn – letniej rezydencji cesarskiej z ogromnym pałacem i imponującym założeniem ogrodowo-parkowym oraz na wzgórze Kahlenberg z panoramą Wiednia i polskim kościołem. Powrót na nocleg do Bratysławy.

11.09.2021 – sobota, zwiedzanie stolicy Słowacji – Bratysławy, wzgórze zamkowe z Parlamentem, monumentalnym zamkiem i parkiem, Katedra św. Marcina, Hlavne Namestie (Rynek Główny) z zabytkowymi kamienicami i Ratuszem.

12.09.2021 – niedziela, przejazd na Węgry, gdzie po drodze do Budapesztu zwiedzanie Szekesfehervar, pierwszej stolicy Węgier z Katedrą św. Stefana, Kaplicą św. Anny, Zamkiem Bornego, Pałacem Biskupim oraz Starówką z Ratuszem. Budapeszt – nocleg.

13.09.2021 – poniedziałek, (autokar STOP), całodzienne zwiedzanie Budapesztu z przewodniczką (przejazdy komunikacją miejską). Starówka Budańska – Baszty Rybackie, Pałac Królewski, Kościół Macieja; Wyspa Małgorzaty i rejs stateczkiem po Dunaju; Peszt – Parlament, Bazylika św. Stefana, Plac Bohaterów).

14.09.2021 – wtorek, wykwaterowanie i przejazd malowniczym Zakolem Dunaju - wizyta w Szentendre (jak nasz Kazimierz nad Wisłą!) z zabytkową starówką, pamiątkami serbskimi oraz unikatowym Muzeum Marcepana, przez Słowację dojazd do Żywca – nocleg.

15.09.2021 – środa, zwiedzanie  Żywca (starówka z Pałacem Habsburgów, Starym Zamkiem i Parkiem Zamkowym), wizyta w Muzeum Pałacowym w Pszczynie,  przejazd do Katowic (zwiedzanie centrum ze Strefą Kultury i wieżą widokową) – powrót do Włocławka w godzinach wieczornych.

 

Udanej  wycieczki   i  dużo  wrażeń   życzą  organizatorzy.