Lipcowy numer Gazety Senior Drukuj

 

Drodzy czytelnicy, w wakacyjnym numerze “Gazety Senior” nie może zabraknąć ciekawych kierunków letnich wycieczek, ale to nie jedyne tematy, które znalazły się w wydaniu. Polecamy m.in. rozmowy Andrzej Wiśniewskiego z: Jolantą Janus, bohaterką filmu „Lekcja miłości” oraz Jorge Luis Valcarcel Gregorio, Kubańczykiem z pochodzenia, Polakiem z przypadku.

Historia Jolanty Janus, jej trudna relacja z mężem tyranem oraz walka o siebie stały się inspiracją dla filmu dokumentalnego “Lekcja miłości”. Pani Jolanta to niezwykła osoba, która nie traci nadziei, pogody ducha i zapału do dbania o nienaganny i absolutnie wyjątkowy wygląd. Niech rozmowa zachęci was do obejrzenia filmu.

Lato zapowiada się łaskawie, to czas pięknej, słonecznej pogody bez obostrzeń i idealny moment, aby zadbać o siebie i wrócić do formy fizycznej, jak i psychicznej. Jak zrobić to z głową radzą: w ABC Psychologii dla seniora dr Jadwiga Kwiek podpowiada, jak pokonać stres; Urszula Zdanowicz, lekarka wyjaśnia, dlaczego warto postawić na spacery; jeśli cierpisz z powodu meteoropatii, dowiedz się, jak możesz sobie pomóc oraz koniecznie sprawdź: Jak żyć, żeby nie żałować… w cyklu NA 2 GŁOSY … A CZASAMI 3 Bogny Bartosz i Ilony Zakowicz.

Nie zabrakło informacji o zapowiadanych zmianach w prawie, które bezpośrednio dotyczą seniorów. Donosimy o zapowiadanych nowelizacjach prawa spadkowego oraz przepisów dotyczących sprzedaży na tzw. pokazach, gdzie goszczą głównie seniorzy i gdzie niestety często dochodzi do nadużyć. Warto wiedzieć również, jak należy zachować się na przejściu dla pieszych po już obowiązującej zmianie przepisów – poradnik dla pieszych i kierowców.

Ponadto mnóstwo ciekawych informacji, lektur na letnie wieczory oraz krzyżówka.

 

Link do numeru lipiec (07/2021) Gazety Senior

 

Poniżej tematy wybrane specjalnie dla Ciebie!


Czy wiesz, że jedząc produkty pochodzenia zwierzęcego, zwiększasz ryzyko między innymi cukrzycy, a nawet nowotworu piersi czy raka jajnika? Z książki „Leczenie przez jedzenie” dowiesz się, jak hormony znajdujące się w żywności wpływają na stan Twojego zdrowia i w jaki sposób zaburzają gospodarkę hormonalną organizmu, wywołując wiele dolegliwości i chorób. "LECZENIE PRZEZ JEDZENIE" brzmi dobrze. To pierwszy tak KOMPLEKSOWY PORADNIK przedstawiający zależność między tym, co jemy, a chorobami, na które cierpimy. Drogowskaz, który pomoże Ci porzucić stare nawyki i odzyskać zdrowie. FRAGMENT KSIĄŻKI + 3 PRZEPISY tylko TUTAJ.

Bożena właśnie wystąpiła w reklamie telewizyjnej Wedla, Izabella – Xenny, a Alicja i Wojciech w sesji dla Galerii Dominikańskiej z Wrocławia. Marlena promuje odzież sportową, a Wanda, Wojtek, Zuza i Andrzej produkty Kauflandu. Co ich wyróżnia? Wszyscy to MODELE 60+ agencji Evergreen Models. Masz ochotę na przygodę? Zapraszają do współpracy! Więcej pod linkiem TUTAJ.

Ważna informacja dla osób, które pracowały za granicą, od początku czerwca obowiązują kolejne umowy o zabezpieczeniu społecznym. Aktualnie funkcjonuje już 14 podobnych umów dwustronnych. Sprawdź, jakich krajów dotyczą i jak to działa TUTAJ!

Jeszcze więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

 

Redakcja Gazety Senior życzy miłej lektury i dużo zdrowia.

Udanego dnia

Linda Matus

Redaktor Naczelna "Gazety Senior"