Zapraszamy na wycieczkę „Wilno, Suwalszczyzna i Mazury" Drukuj

 

W dniach: 30,31.08 _1,2,3.09.2022r./5dni/

Wyjazd 30.08. br.godz.7,oo przystanek przy Poczcie Dworcowej ul. Okrzei  63.

Trasa: Kurpie, Augustów, WPN, Suwałki, Wilno, Mazury Garbate, Stańczyki, Gołdapia, ”Galindia”k/Mikołajek, Piranie, Wojnowo.

Zakwaterowanie: hotel na Skarpie w Sejnach z dwoma posiłkami, śniadanie -bufet szwedzki i obiadokolacja, pokoje  dwuosobowe z pełnym węzłem sanitarnym,

Na  przywitanie wieczorek taneczny przy lokalnej kapeli.

Koszt :770,oo zł.dla  słuchaczy WUTW pozostali 850,oo

W cenie: transport, ubezpieczenie, zakwaterowanie z  wyżywieniem, obsługa pilocko-przewodnicka: Paweł Śliwiński.

Dodatkowe  koszty :wstępy do  zwiedzanych obiektów.

W Wilnie ok.20  euro/przewodnik  miejscowy i  obiad/płatne  w  Wilnie.

Zapisy wraz w  wpłatą 200,oo zł./nie  podlega zwrotowi/ w Sekretariacie WUTW do  20  czerwca br.

Pozostała  kwota płatna  podczas wycieczki.

Do  udziału w  wycieczce  zaprasza  organizator:

Koło Turystyczne „SENIOR” przy  WUTW

 

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

„Wilno z Kurpiami, Suwalszczyzną i Mazurami”

30.08-3.09.2022

30.08.2022 – wtorek 700 zbiórka uczestników (przystanek „Auto-Tur”), przejazd na KURPIE – wizyta w Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle oraz miejscowości Łyse znanej z  kultywowania tradycji ludowych. Dojazd przez AUGUSTÓW do SEJN – zakwaterowanie i nocleg. (około 380 km)

31.08.2022 – środa, zwiedzanie WIGIERSKIEGO PARKU NARUDOWEGO – Muzeum WPN w Krzywem, , przejazd Wigierską Kolejką Wąskotorową w Płocicznie (godz. 1300). Dojazd do SUWAŁK - spacer po mieście, w drodze powrotnej Pokamedulski Klasztor nad jeziorem Wigry.

1.09.2022 – czwartek, przejazd na Litwę– całodzienne zwiedzanie WILNA z  miejscowym przewodnikiem -między innymi:Katedra św.Stanislawa ,Uniwersytet, kosciół św.św.Piotra i  Pawła, Góra Trzech Krzyży ,Muzeum A.Mickiewicza, cerkiew Piatnicka, Plac Ratuszowy,  kościół św.Anny, Ostra  Brama ,Cmentarz na  Rosie. W międzyczasie obiad regionalny, powrót na nocleg do Sejn.

2.09.2022 – piątek, zwiedzanie MAZUR GARBATYCH na Suwalszczyźnie. Przejazd drogą nadgraniczną w pobliżu styku granic Polski/Litwy/Rosji. Zwiedzenie unikatowych wiaduktów w  STAŃCZYKACH, przejazd przez Puszczę Romnicką do GOŁDAPII i wizyta w SUWALSKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM (Głazowisko „Bachanowo”, najgłębsze jezior Polski – Hańcza i Góra Cisowa koło Gulbieniszek).

3.09.2022 – sobota,. zwiedzanie wioski pruskiej „GALINDIA” koło Mikołajek, Muzeum K.I. Gałczyńskiego w Leśniczówce PRANIE oraz cerkwi i klasztoru Staroobrzędowców w WOJNOWIE. Przybycie do Włocławka w godzinach wieczornych.

Planowany program wycieczki jest bardzo bogaty i mamy nadzieję atrakcyjny, co wymagać będzie od uczestników zdyscyplinowania i wytrwałości. Zastrzegamy sobie prawo do jego korekt w związku z niezależnymi od organizatorów trudnościami.

Każdy uczestnik wyjazdu musi posiadać aktualny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport) !