ZAPRASZAMY SENIORÓW do udziału w projekcie Towarzystwa Kulturalnego w Brześciu Kujawskim "GNIAZDO NA MOŚCIE". Drukuj

Projekt ten finansowany jest ze środków Fundacji ANWIL w ramach programu "Budujemy mosty 2023" i realizowany na terenie BCKiH "Wahadło" w Brześciu Kujawskim.

Jednym z głównych zamysłów projektu jest wspieranie współpracy międzypokoleniowej i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i ekonomicznemu osób ze społeczności lokalnej, dlatego też w projekcie biorą udział seniorzy oraz dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, oraz  z domu dziecka.

Zaproszone osoby wraz z pracownikami BCKiH i specjalistami stworzą miejsce nazwane "Gniazdem Na Moście".

A czym jest owo "GNIAZDO NA MOŚCIE"?

Pierwszym, fundamentalnym budulcem naszego gniazda, będą dwa przytulne, zachęcające do odpoczynku fotele. Resztę stworzymy podczas  warsztatów tematycznych.

Za nami już: wspólne tworzenie lampy ze szkła pod okiem specjalisty, restaurowanie starej szafki i wyplatanie dywaników z niepotrzebnych już bawełnianych koszulek. Dzięki naszej współpracy przedmioty te zyskały nowe życie, a my kolejne elementy naszej nowej, ciepłej przestrzeni.

Co jeszcze przed nami?

16.11. godz. 10:00 WARSZTAT TWORZENIA OPOWIEŚCI

22.11. godz. 10:00 WARSZTATY KULINARNE-TRADYCYJNE CIASTKA, BABECZKI, KOMPOTY I NAPOJE cz.1

29.11. godz. 10:00 WARSZTATY KULINARNE-TRADYCYJNE CIASTKA, BABECZKI, KOMPOTY I NAPOJE cz.2

06.12. godz. 10:00 - 11:30 WARSZTATY PROJEKTOWANIA cz.1

13.12. godz. 10:00 - 11:30 WARSZTATY PROJEKTOWANIA cz.2

20.12. SPOTKANIE WIĄŻĄCE PROJEKT-ZAPROSZENI SĄ WSZYSCY UCZESTNICY PROJEKTU

Zainteresowanych wzięciem udziału w projekcie SENIORÓW zapraszamy do kontaktu z recepcją BCKiH.

A całą resztę zaciekawionych pomysłem osób zapraszamy do Gniazda na Moście już na początku następnego roku, bowiem kącik, jaki stworzymy podczas realizacji projektu, zostanie z nami na stałe.

Gniazdo Na Moście ma być kreatywnym, ciepłym azylem, gdzie możemy wspólnie inspirować się i wzrastać. Projekt ten będzie też początkiem do kolejnych cyklicznych spotkań, gdzie m.in. zapraszać będziemy gości, którzy opowiedzą nam o swoich życiowych doświadczeniach, specjalistów, którzy podzielą się swoimi umiejętnościami i wiedzą, zrobimy teatrzyki, wieczorki z robieniem na drutach, szydełkowaniem oraz haftowaniem i oczywiście będziemy wspólnie czytać, a nawet poszerzymy Gniazdo o kącik wymiany książek. Gniazdo jest w naszym zamyśle niewyczerpanym źródłem inspiracji, która połączyć może wielu ludzi.