Zespół Wokalny

Tekst: Lucyna Jabłońska

Minęły dwa lata, odkąd chór WUTW działa pod kierunkiem pana Mariana Szczepańskiego. Liczba uczestników powiększyła się.

Obecnie jest nas 25 osób. W dalszym ciągu zajęcia odbywają się w środy w godzinach od 10:00 do 11:30. W ciągu dwóch lat chór wystąpił 15 razy. Śpiewamy przede wszystkim na uroczystościach, organizowanych przez WUTW, ale nie tylko. Zawsze jednak chcemy dać chwilę radości naszej publiczności.

My - seniorzy - chętnie uczestniczymy w zajęciach chóru. Wspólne śpiewanie, wspólnie spędzony czas, to dla nas miłe chwile, a możliwość śpiewania dla innych daje nam ogromną satysfakcję.

Koncerty z okazji Dnia Kobiet, czy Dnia Matki, są ogromnym przeżyciem zarówno dla chórzystów jak i słuchaczy. Wzruszają, cieszą, a czasem wycisną łezkę z oczu.

Piękne chwile przeżyliśmy 13 listopada 2013 roku z okazji Dnia Niepodległości. Nasz koncert poprzedził wykład p. Tomasza Wąsika – historyka, który ciekawie i bardzo obrazowo przedstawił jak rodziła się wolność 95 lat temu we Włocławku i okolicach. Pieśni patriotyczne, które powstały w czasach, kiedy Polacy walczyli o wolność, śpiewała z nami cała zgromadzona publiczność.

Koncert pieśni patriotycznych daliśmy również 3 maja 2014 roku na Galowym Koncercie z okazji ślubowania strzelców z Jednostki Strzeleckiej z okazji Święta Niepodległości Trzeciego Maja.

29 maja 2014 roku nasza koleżanka Irena Nieznańska poprowadziła ciekawy wykład na temat: „ Nieprzemijające piękno kobiecej urody”. Wykład koleżanki uświetnił chór pieśniami o Matce z okazji Dnia Kobiet.

W naszym repertuarze mamy pieśni różne:

  • patriotyczne,
  • towarzyskie,
  • ludowe.

Staramy się doskonalić nasze umiejętności, wzbogacać repertuar, śpiewać w dwugłosie."To już lato" - występ "Siódemki" Drukuj

 

Nasza "Siódemka" nie próżnuje. 2 czerwca przedstawiła drugą już premierę i znów nas zachwyciła.

Zespół pod kierownictwem Anki Nowakowskiej tym razem zaprezentował nam blok utworów o tematyce wakacyjno-urlopowej. Żarty, skecze ale przede wszystkim piosenki, które wszyscy znamy i chętnie wspólnie śpiewamy.

Dziękujemy i prosimy o więcej!

(Elżbieta Wesołowska)

GALERIA ZDJĘĆ

 

 


 
Podziękowania dla naszego chóru Drukuj

 

 
Występ chóru WUTW na obchodach Święta Niepodległości Drukuj

Dzień Niepodległości, Wielgie, Gminny Ośrodek Kultury. Na scenie nasz chór, który na zaproszenie organizatora, uświetnił gminne uroczystości obchodów Święta Niepodległości. Zespołowi towarzyszyła orkiestra dęta z Zespołu Szkół Samochodowych oraz opiekun artystów - Pan Grzegorz Augustynowicz.

Krótki program artystyczny w wykonaniu naszych kolegów i koleżanek został przyjęty bardzo ciepło. Wiązanka znanych i lubianych piosenek wojskowych i patriotycznych rozruszała publiczność, która licznie przybyła do sali GOK. Władze gminy Wielgie oraz mieszkańcy gromko śpiewali "O mój rozmarynie", "Wojenko, wojenko" czy "Pierwszą brygadę"...

 

Wydarzenie to na zdjęciach uwieczniła Elżbieta Wesołowska.

GALERIA ZDJĘĆ 
„Koncert Pieśni Patriotycznej” Drukuj

 

11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Właśnie wtedy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. To właśnie 11 listopada 1918 r., po ponad 100 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy.

Grupa wokalna WUTW uczciła kolejną rocznicę „Koncertem Pieśni Patriotycznej”. 18 listopada po raz kolejny mieliśmy okazję wspólnie zaśpiewać przepiękne  utwory. Wraz z grupą wokalną i panem Marianem Szczepańskim studenci zaśpiewali  m.in.: „Marsz, marsz Polonia”, „Ułani, ułani”, „Wojenko, wojenko”, „Bywaj dziewczę drogie”,
„Jedzie na Kasztance”, „Kocham Cię Polsko”.

 

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

 


 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 1 z 2