Zespół Wokalny

Tekst: Lucyna Jabłońska

Minęły dwa lata, odkąd chór WUTW działa pod kierunkiem pana Mariana Szczepańskiego. Liczba uczestników powiększyła się.

Obecnie jest nas 25 osób. W dalszym ciągu zajęcia odbywają się w środy w godzinach od 10:00 do 11:30. W ciągu dwóch lat chór wystąpił 15 razy. Śpiewamy przede wszystkim na uroczystościach, organizowanych przez WUTW, ale nie tylko. Zawsze jednak chcemy dać chwilę radości naszej publiczności.

My - seniorzy - chętnie uczestniczymy w zajęciach chóru. Wspólne śpiewanie, wspólnie spędzony czas, to dla nas miłe chwile, a możliwość śpiewania dla innych daje nam ogromną satysfakcję.

Koncerty z okazji Dnia Kobiet, czy Dnia Matki, są ogromnym przeżyciem zarówno dla chórzystów jak i słuchaczy. Wzruszają, cieszą, a czasem wycisną łezkę z oczu.

Piękne chwile przeżyliśmy 13 listopada 2013 roku z okazji Dnia Niepodległości. Nasz koncert poprzedził wykład p. Tomasza Wąsika – historyka, który ciekawie i bardzo obrazowo przedstawił jak rodziła się wolność 95 lat temu we Włocławku i okolicach. Pieśni patriotyczne, które powstały w czasach, kiedy Polacy walczyli o wolność, śpiewała z nami cała zgromadzona publiczność.

Koncert pieśni patriotycznych daliśmy również 3 maja 2014 roku na Galowym Koncercie z okazji ślubowania strzelców z Jednostki Strzeleckiej z okazji Święta Niepodległości Trzeciego Maja.

29 maja 2014 roku nasza koleżanka Irena Nieznańska poprowadziła ciekawy wykład na temat: „ Nieprzemijające piękno kobiecej urody”. Wykład koleżanki uświetnił chór pieśniami o Matce z okazji Dnia Kobiet.

W naszym repertuarze mamy pieśni różne:

  • patriotyczne,
  • towarzyskie,
  • ludowe.

Staramy się doskonalić nasze umiejętności, wzbogacać repertuar, śpiewać w dwugłosie."Siódemka" gościnnie w Dziennym Domu "Senior+" w Świątkowiźnie Drukuj

21 lutego br. zespół kabaretowo - wokalny "Siódemka" z Włocławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wystąpił gościnnie w Dziennym Domu "Senior+" w Świątkowiźnie. Wspaniała atmosfera, miło spędzony czas, "tańce, hulanki, swawole" - jak przystało na ostatni dzień karnawału.

Bardzo dziękuję Pani Marioli Dereszewskiej za zaproszenie naszego zespołu i wszystkim uczestnikom za te piękne wspólne chwile.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 


 
Koncert kolęd w wykonaniu zespołu wokalno – instrumentalnego „Metrum” Drukuj

4 stycznia 2023 w auli WUTW odbył się koncert kolęd w wykonaniu zespołu wokalno – instrumentalnego „Metrum”.

Święta Bożego Narodzenia to święta rodzinne, bliskie każdemu. Z tym okresem wiąże się wiele tradycji, które chcemy zachować; jak wieczerza wigilijna, choinka, śpiewanie kolęd.

Polskie kolędy i pastorałki są piękne i bardzo lubiane. Wybraliśmy kilkanaście miłych sercu, aby razem z nami mogli śpiewać obecni na sale widzowie. Oprócz kolęd były bożonarodzeniowe wiersze, oraz kilka ciekawostek na temat obchodów wigilii i Świąt Bożego Narodzenia w niektórych krajach europejskich.

Koncert zakończyliśmy życzeniami noworocznymi dla wszystkich uczestników.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 


 
"To już lato" - występ "Siódemki" Drukuj

 

Nasza "Siódemka" nie próżnuje. 2 czerwca przedstawiła drugą już premierę i znów nas zachwyciła.

Zespół pod kierownictwem Anki Nowakowskiej tym razem zaprezentował nam blok utworów o tematyce wakacyjno-urlopowej. Żarty, skecze ale przede wszystkim piosenki, które wszyscy znamy i chętnie wspólnie śpiewamy.

Dziękujemy i prosimy o więcej!

(Elżbieta Wesołowska)

GALERIA ZDJĘĆ

 

 


 
Podziękowania dla naszego chóru Drukuj

 

 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 1 z 2