Koło Brydżowe

Autor: Henryk Maciejewski

 

Koło brydżowe przy WUTW powstało w marcu 2006 r., czyli zaraz po otwarciu Włocławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Początkowo rozgrywki odbywały się w sali nr 8 budynku Ligi Obrony Kraju przy ul. Wroniej. W 2007 r. oddano nam do dyspozycji sale budynku Centrum Kształcenia Ustawicznego – siedzibie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nadal jednak, gdy jest taka potrzeba korzystamy z gościnności LOK-u, gdzie sekcje brydżowa prowadzi pan Leszek Cieślak opiekujący się brydżystami zrzeszonymi w Związku Nauczycielstwa Polskiego. Uczestniczymy również w turniejach brydżowych organizowanych przez p. Cieślaka w atrakcyjnych miejscowościach zarówno w górach jak i nad morzem. Kolo nasze skupia 18 osób, wśród których do najaktywniejszych należą:  Małgorzata Herbeć, Halina Możdżyńska, Eugenia Sutorowska, Anna Bączkowska, Elżbieta Stadnicka, Wiesław Szulc, Aleksy Domański, Jerzy Woźnica i Henryk Maciejewski, który stara się wywiązywać z obowiązków organizatora rozgrywek brydżowych i imprez im towarzyszących. W sali nr 1 budynku CKU zajęcia Kola brydżowego odbywają się w każdy poniedziałek i środę w godz. 10:00-15:00, natomiast w siedzibie LOK od poniedziałku do czwartku w godz. 9:00-18:00 z możliwością korzystania z sali w czasie wakacji (w tym czasie nie mamy dostępu do sali w budynku CKU) W roku akademickim 2007/2008 chcemy zorganizować przynajmniej dwa turnieje brydżowe na poziomie amatorskiej rywalizacji - z nagrodami.
Zapraszamy wszystkich chętnych brydżystów do naszego Koła.

Zdjęcie 1 Zdjęcie 2


II Turniej Brydżowy Drukuj

 

Turniej brydżowy. 11 marca rozpoczął się II Turniej Brydżowy studentów Włocławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W rozgrywkach uczestniczy 14 graczy. Uczestnicy Turnieju tworzą stałe pary. Dana para rozgrywa po dwa robry z  każdą z pozostałych par. Suma punktów z całego turnieju wyłoni najlepsze pary.

GALERIA ZDJĘĆ

 


 
Turniej Brydżowy Drukuj

26 marca 2014 roku wystartował Turniej Brydżowy studentów Włocławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Organizatorem jest pan Henryk Maciejewski - opiekun koła brydżowego. Uczestniczy w nim 12 osób, zostały zaplanowane trzy rundy.

Powodzenia wszystkim uczestnikom rozgrywek, szlema - w co drugim rozdaniu, oraz szlemika - również w co drugim rozdaniu - życzą organizatorzy.