Trzecia Rocznica powstania Towarzystwa Genealogicznego Centralnej Polski w Łodzi
Autor: Bożena Ciupalska   

W sobotę, 9 października 2010 r., miłośnicy genealogii mieli okazję spotkać się z koleżankami i kolegami genealogami z różnych stron kraju na uroczystości Trzeciej Rocznicy powstania Towarzystwa Genealogicznego Centralnej Polski w Łodzi.

Program spotkania był bardzo ciekawy i urozmaicony a najważniejsze, że pogoda nam dopisała.

Czas był tak wypełniony, te 8 godzin razem spędzonych wydawały nam się krótką chwilą.

W Muzeum Komunikacji Miejskiej w Łodzi uroczyście powitała zebranych Koleżanka Iwonka Łaptaszyńska - prezes TGCP.

Z wielką uwagą i zainteresowaniem wysłuchaliśmy prelekcji na temat historii MPK, zobaczyliśmy najstarszy tabor szynowy i obiekty towarzyszące.

Miłą niespodzianką była wycieczka z przewodnikiem ulicami Łodzi w zabytkowym tramwaju, z konduktorem w uniformie, który kasował bilety - jak za dawnych lat.

W restauracji czekał wystawny obiad a po obiedzie w drodze do siedziby Towarzystwa, Łódzkiego Domu Kultury, koleżanka Joasia Gajderowicz z pasją, opowiadała o historii swego ukochanego miasta i obiektach znajdujących się w tej okolicy oraz zapoznała nas z planami przebudowy Łodzi.

W sali widowiskowej Łódzkiego Domu Kultury zobaczyliśmy prezentację video, z dokonań trzyletniej działalności Towarzystwa, a było co oglądać. Każdy z członków tego Towarzystwa ma bogaty wkład w jego rozwój. Odbyło się też uroczyste wręczenie legitymacji nowym członkom.

Zapoznaliśmy się z ciekawą ekspozycją opracowań naszych kolegów, ich historii rodzinnych czy wykazów, katalogów z poszukiwań archiwalnych.

Na pogaduchy przy stołach uginających się od atrakcyjnych przekąsek i napojów zostało niewiele czasu. Szkoda było się rozstawać z takim miłym Towarzystwem.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.