Projekt WUTW „Zagubione ślady społeczności ewangelickiej...” Drukuj

Sympatycy genealogii oraz grupa słuchaczy Włocławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wszystkie swoje siły skierowali na prace, związane z projektem „Zagubione ślady społeczności ewangelickiej we Włocławku i okolicy”.

Jest to kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu „Seniorzy w akcji”, ogłoszona przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę” i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w 2011 roku.

25 maja 2012 roku odbyło się nasze comiesięczne spotkanie, dotyczące realizacji projektu „Zagubione ślady społeczności ewangelickiej we Włocławku i okolicy”. W spotkaniu uczestniczyła pani Elżbieta Kadenaci - przedstawiciel Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności z Warszawy.

Czas biegnie bardzo szybko, wydaje się, że dopiero kilka tygodni temu organizowana była nasza „grupa robocza”, a to już rok odkąd pracujemy przy projekcie. Wszystkie potrzebne materiały do przewodnika i albumu zostały oddane do druku.

29 maja pani Elżbieta przysłała nam kilka słów o swoim pobycie na naszym spotkaniu:

Realizowany we Włocławku projekt „Zagubione ślady społeczności ewangelickiej we Włocławku i okolicy” dobiega już końca. W dniu 25 maja wzięłam udział w ostatnim spotkaniu uczestników programu. Trzynaście osób (w tym czterech panów!), które na nie przybyło, to, jak mówi koordynatorka Iza Drozd, zgrana paczka osób, które sprawdziły się w działaniu i na które zawsze może liczyć. Do realizacji kolejnych działań zgłaszają się na ochotnika. Widać było, że wszyscy się lubią. Dzięki uprzejmości pastora, miałam okazję zobaczyć lapidarium, w którym odbędzie się końcowa wystawa. Będzie to trwały efekt realizacji projektu, gdyż zbiory pozostaną tam na stałe. Do końca pozostał jeszcze konkurs, druk przewodnika, albumu, wystawa i gra miejska. Myślę, że po zakończeniu działań wszyscy będą usatysfakcjonowani.

Elżbieta Kadenaci-Trakul

Prace przy projekcie zostały zakończone. 13 czerwca 2012 roku w Kościele Ewangelickim we Włocławku odbyło się uroczyste podsumowanie projektu. Możemy rozpocząć wakacje.

Szczegóły prac, związanych z projektem, dostępne są na stronie Uniwersytetu
pod hasłem „Projekt WUTW”.