Relacja z wyjazdu do Teatru Muzycznego w Łodzi Drukuj

W sobotę 11-go grudnia 2021r., Słuchacze i Sympatycy WUTW /ok. 50 osób/ pod przewodnictwem szefowej Koła Turystycznego kol. Teresy Fortuny, wybrali się do Teatru Muzycznego w Łodzi na spektakl pt. „Pretty Woman”. W planie wyjazdu było jeszcze przewidziane ,zwiedzanie Pałacu Izraela  Poznańskiego. Z Włocławka wyjechaliśmy o godz. 08:00, Dzień był pogodny, bezwietrzny /temp. około  0 st.C/, z niewielką mgłą. Jadąc, podziwialiśmy piękno okolic w zimowej szacie, ponieważ przydrożne drzewa ozdobione były szronem a pola i dachy domów pokrywał puszysty śnieg.

Łódź powitała nas słońcem! Po krótkiej przerwie, udaliśmy się do Pałacu Poznańskiego, który powstał w latach 1888-1903 r., według projektu kilku architektów /styl eklektyczny/. Ze względy na swoją formę, okazałość i dekoracje, oraz pełną przepychu i bogactwa rezydencję, obiekt ten nazywany jest „Łódzkim Luwrem”. Do wystroju zewnętrznego i wewnętrznego, wykorzystano motywy i symbole.., ze sztuki starożytnej oraz tradycji kultury żydowskiej. Podczas zwiedzania zabytkowych wnętrz, podziwialiśmy ich piękno, wyposażenie i ogrom…! Szczególnie zwróciliśmy uwagę, na salę lustrzaną i balową, jadalnię, kominki, kredensy, obrazy , malowidła ścienne /Samuela Hirszenberga/ ... Zainteresował nas również „Panteon Sławnych Łodzian,” a szczególnie sale Jana Karskiego i Artura Rubinsteina. Zwiedzając obiekt poznawaliśmy jego historię i doznawaliśmy wielu pozytywnych wrażeń. Szkoda, że I. Poznański, twórca jednego z największych przedsiębiorstw włókienniczych, rozpoczął budowę tego pałacu, .. ale już nie zdążył się nim nacieszyć /zm. 1900 r./.

Po zwiedzeniu Pałacu pojechaliśmy do Teatru Muzycznego. Spektakl rozpoczął się o godz. 14:00 i trwał do 17:15 /przerwa 20 min./. Widownia wypełniona była do ostatniego miejsca! „Pretty Woman”, to musical przedstawiający historię „dziewczyny z ulicy” Vivian Ward /zagubiona, szczera, zmysłowa, zabawna, mająca marzenia… a także piękna kobieta/ i biznesmena Edwarda Lewisa /szarmancki, bogaty, romantyczny… człowiek z klasą/. Przypadkowe spotkanie tych dwojga osób, zmieniło ich życie, a my byliśmy świadkami rodzącego się uczucia i szeregu pozytywnych wydarzeń. Wszystko to wyrażone było przepięknymi głosami, tańcem i cudowną grą licznej grupy aktorów i artystów musicalowej sceny. Całość przedstawienia dopełniała piękna, dynamiczna muzyka, wspaniała choreografia i scenografia. Byliśmy bardzo zadowoleni z pięknych przeżyć, jakich dostarczył nam ten musical, a wielu z nas chętnie obejrzało by go ponownie! W dobrych nastrojach udaliśmy się w drogę powrotną do Włocławka, gdzie dojechaliśmy bezpiecznie o godz. 19:30.

Wielkie dzięki dla Organizatorki wyjazdu kol. Teresy, p. Marka – kierowcy autokaru oraz dla całego Zespołu Wyjazdowego za życzliwość i miłą atmosferę.

Tekst: Jadwiga Piotrowska

Zdjęcia: Praca zbiorowa.

 

GALERIA ZDJĘĆ