Relacja z turnieju sportowo – patriotycznego Drukuj

Dnia 4.11.2022r w hali OSiR odbył się turniej sportowo – patriotyczny zorganizowany przez Stowarzyszenie  Niepełnosprawnych Eurointegracja. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Prezydent Miasta Włocławek p. Marek Wojtkowski, Wiceprezydent  Miasta p. Domicela Kopaczewska oraz Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta p. Krzysztof Szaradowski. Zespół wokalny SEMPRE z Włocławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zainaugurował turniej odśpiewaniem hymnu Polski oraz wiązanką pieśni patriotycznych.

Nasi studenci również wzięli udział w grach i zabawach sportowych. Bawiliśmy się świetnie , a nawet nauczyliśmy się tańczyć Jerusalemę. Na zakończenie zespół SEMPRE zaśpiewał kilka piosenek ze swojego repertuaru. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, medale, puchary oraz słodkie upominki. Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do domów z poczuciem aktywnie spędzonego popołudnia.

Dziękujemy Stowarzyszeniu Eurointegracja za zaproszenie do wzięcia udziału w turnieju. Mamy nadzieję, że nie było to nasze ostatnie spotkanie.

 

Tekst: Anna Lewandowska-Pudlińska

Zdjęcia: Jan  Wenski